Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odborníci tvrdí: Nevěře nelze zabránit!

Nevěra se týká snad každého z nás. Někteří autoři tvrdí, že schopni jí nejsou pouhá 4 % mužů a žen. Ne vždy se však sejde potřebu či chuť s příležitostí a odvahou zálet realizovat.

Muži se spíše vychloubají, ženy mlží. Podváděných a podvádějících je kolem nás tolik, že kdybychom vyplňovali povinné dotazníky o sexuálních partnerech, zvýšil by se hypotetický počet obyvatel republiky o několikanásobek. Málokdo má nebo měl pouze jednoho partnera. Proč si muži pořizují milenky? A jsou ženy opravdu věrnější, jak o sobě tvrdí při sociologických průzkumech?

Mnohotvárné podvádění

Nevěra pro každého znamená něco jiného. Pro některé jde o ryze tělesnou záležitost, jiní odsuzují i hříšné myšlenky, natož opětovaný cit. Někdo se smíří s nevinným koketováním. U jiného dojde k jednorázovému selhání. Pro dalšího je opakované zahýbání či dlouhodobý paralelní vztah životním stylem. K možným variantám patří i sex s prostitutkou, ať už přímý nebo virtuální po telefonu nebo na internetu.

Proč jsou si vlastně lidé nevěrní? Odpovědět na tuto otázku neumí snad nikdo. Sex s novým partnerem obvykle poskytuje vyšší potěšení, ale může mít i jiné, neerotické důvody. Dá se nevěra léčit? „To je podobné, jako kdybychom se ptali, jestli se odnaučíme jíst dobré jídlo. A navíc, je nevěra nemoc? Určitě se jí dá předcházet a do jisté míry ji eliminovat pohodovým partnerským vztahem,“ konstatuje MUDr. Zlatko Pastor. „Co je však jisté, muži jsou k promiskuitnímu chování puzeni daleko více. Milenky si pořizují pro radost, zábavu, sex, reprezentaci, ze zoufalství, k dokazování si vlastní důležitosti, někdy taky pro zlost či z mnoha dalších více či méně pochopitelných důvodů.“

Nikdo není imunní

Nevěra má silně negativní zabarvení. Zní skoro stejně jako zrada, zpronevěra, pomluva… Lze ji označit nazvat mírněji: paralelní vztah, zálet, frej, erotické dobrodružství – podstata však zůstává stejná. „Nezáleží ani tak na označení jako spíš na formě, jakou je prováděna. Někdy může být záludná, vypočítavá, silně bezohledná, ale také nešťastná a zoufalá. Stejně tak bývá těžká volba mezi dvěma partnery a rozhodování, jakou cestou se vydat. Řídit se jenom rozumem nepomůže, podléhat pouhým citům je víc než bláhové. Neexistují jenom černé, nebo bílé modely, mezi touhou a realitou musí vždy znovu dojít ke kompromisu,“ shrnuje dr. Pastor. 

Nevěře se v životě nevyhne skoro nikdo. A na trvalý vztah má negativní následky vždy. Jak se vyvíjí citové pouto k paralelnímu partnerovi, roste riziko kolize původního vztahu. Ženy totiž potřebují k nevěře alespoň určitou dávku citu, zamilovanosti. Muži jsou méně vybíraví, někdy podlehnou pouze fyzickým svodům. Riziko rozkolu však není o nic menší, protože na druhé straně houpačky je opět žena: jejich partnerka 

Komu se nejvíc zahýbá?

Existují dokonce chroničtí „podváděči“. Patří k nim obvykle lidé s nižším sebevědomím a potřebou si něco dokazovat. Může však jít i o nezralé jedince trvale toužící po citu nebo obdivu, nezralí, nebo o hypersexuální či narcistní hledače, jenž jsou navěky odsouzeni k nekonečným eskapádám. 

A jakým mužům zahýbají ženy? Bývají to slabší, submisivnější, domácké typy. Ale i panovační a žárliví hrubci neschopní komunikace. Zkrátka skoro všichni. Obecně platí, že někteří muži (ale totéž funguje i u žen) mohou chováním a pojetím života k nevěře svádět: šedé typy bez invence a jiskry ve svém protějšku touhu po dobrodružství někdy přímo provokují... I kdyby to byl jenom jeden upocený stisk ruky při odpolední návštěvě kina.

15 věcí, které o nás prozradily sexuální průzkumy - Nejčastější zvolání při orgasmu: Už budu!

 1. Češi křičí: Už budu!
  Německý deník Bild před lety otiskl žebříček, ke komu se muži jednotlivých národností obracejí při dosažení orgasmu.
  * Němci a Češi mají spíše potřebu partnerku upozornit na blížící se orgasmus. Češi nejčastěji vykřikují »Už budu!«. Němci zase Ich komme! (doslova »Přicházím!«).
  Horkokrevní Italové a Francouzi se ve chvílích největšího vzrušení obracejí k nebesům. »Madonna!« a »Mon Dieu!« (»Můj bože!«) je jejich nejobvyklejší reakcí na blížící se vyvrcholení. A podobně jsou na tom Američané – ti nejčastěji vykřikují: »Oh, my God!« (doslova »Ach, můj bože!«).
  Trochu na pováženou je pak osoba, kterou při orgasmu vzývají Španělé. U nich totiž můžeme zaslechnout »Madre Mia!« (doslova »Matko má!«).
 2. Každý pátý pár bez sexu!
  20 % českých párů nemá v manželství vůbec žádný sex, zjistil výzkum sexuologů Petra Weisse a Jaroslava Zvěřiny. Jedná se o dlouhotrvající páry, které jsou spolu 20 až 30 let.
 3. Máme málo sexu!
  50 % Češek by chtělo mít sex častěji než se jim momentálně dostává. Podobně smýšlejících mužů je 63 %.
 4. Na věrnosti až tak nezáleží!
  Myslíte, že ženy nejvíc v životě touží po věrnosti? Mýlíte se. Tady je žebříček jejich nejdůležitějších hodnot, jak ho otiskl americký internetový server Sex trouble:
  1. hmotné zajištění rodiny
  2. věrnost
  3. zdraví
 5. Nejlepší poloha? Ta klasická.
  Nejoblíbenější sexuální polohy Čechů podle nedávného výzkumu:
  Ženy
  1. misionářská 21,2 %
  2. zezadu 18,4 %
  Muži
  1. orální (69) 19,6 %
  2. na koníčka 19,2 %
  Pozn.: Během jednoho sexuálního aktu vystřídáme v průměru tři polohy.
 6. Sex nás baví jen první rok.
  Češi v průběhu prvního roku vztahu souloží v průměru 188x! Což je zhruba jednou za dva dny. Později aktivita ochabuje, po sedmi letech to je 57x do roka (cca jednou týdně). Průměrný Čech má ročně 107 souloží, tedy zhruba jednou za 3,5 dne.
 7. Nejvíc souložíme v sobotu!
  Jak Češi určili dny v týdnu podle toho, kdy nejraději souloží:
  1. sobota
  2. pátek
  3. středa
  4. čtvrtek
  5. úterý
  6. pondělí
  7. neděle
 8. Pohled VDANÝCH Češek na nevěru:
  42 % (tedy téměř každá druhá) přiznala, že byla v manželství nevěrná. 31 % z nich však zároveň nevěru odsuzuje.
  12 % tvrdí, že si v průběhu manželství našla souběžně pět a více partnerů.
  48 % prožívá souběžně s manželstvím dlouhodobý milostný vztah.
 9. Pohled ŽENATÝCH Čechů na nevěru:
  63 % z nich se aspoň jednou dopustilo nevěry.
  49 % z nich bylo nevěrných tři a víckrát.
  33 % z nich bylo nevěrných minimálně pětkrát.
  55 % z nich bylo nevěrných příležitostně, dlouhodobé milenecké vztahy udržuje jen 14 % ženáčů.
 10. Každá desátá žena nezná orgasmus!
  Rozsáhlý průzkum společnosti Smarter Sex zkoumal četnost orgasmu u žen.
  Při každé souloži 22 %
  Velmi často 31 %
  Zhruba při každém druhém sexu 15 %
  Jen výjimečně 22 %
  Ještě nikdy 11 %
  Dvě třetiny dotázaných žen uvedly, že občas orgasmus předstírají.
  Ženy s lesbickými sklony mají orgasmus častěji.
 11. Sex za peníze známe dobře.
  Každý 8. Čech přiznal sex s prostitutkou. Že si vzala peníze za sex, přiznala každá 20. Češka.
 12. Homosexuálů je méně než 4 %
  Proč se o homosexuálech tvrdí, že tvoří 4% menšinu, když v Česku je podle knihy sociologa Iva Možného Česká společnost homosexuálních pouze 2,5 % mužů a 3,5 % žen?
 13. Většina onanuje pravou rukou
  Podle stejného autora onanuje 84 % mužů. Průzkum internetového portálu Love Honey pak ukázal, že 68 % mužů onanuje pravou rukou se zavřenýma očima! Jakou rukou onanují?
  Pravou 68 %
  Levou 22 %
  Obouruč 10 %
  Inspirace při onanii?
  1. Vlastní představy (a zavřené oči)
  2. Počítač nebo pornočasopis
  3. Představa konkrétního člověka
  Kam potom s »odpadem«?
  1. Pochytají »to« do dlaně 37 %
  2. Slipy, trenýrky či pyžamo 18 %
  3. Kapesník 15 %
  4. WC 14 %
  5. Umyvadlo, vana 12 %
  6. Použité ponožky 2 %
  Mezi dalšími odpověďmi se objevil třeba květináč, kuchyňský dřez či koberec.Výzkum také mj. zjistil, že gayům trvá masturbace kratší dobu (v průměru 54 pohybů »tam a zpátky«) než heterosexuálům (62 posunů rukou).
 14. Průměrná délka sexu: 7 minut
  Podle nejnovějšího průzkumu, který v pátek otiskl britský deník The Sun, jsou Britové nejvýkonnější milovníci světa a dokáží ženu uspokojovat plných 10 minut, než svůj výkon zakončí vyvrcholením. Češi se mohou zařadit na třetí místo, podle nich nejčastěji milování trvá sedm minut. Odborníci varují, že vyvrcholení do jedné minuty už je považování za předčasnou ejakulaci. Jeden ze sledovaných mužů byl hotov za 6 vteřin, jeho národnost ale zpráva taktně vynechala...
  1. Britové 10 min.
  2. Američané 8 min.
  3. Češi 7 min.
  4. Nizozemci 6,5 min.
  5. Slováci 6 min.
  6. Španělé 4,9 min.
  7. Turci 4,4 min.
  Případy pro lékaře pod 1 min.
 15.  

  Střídání partnerek podle vzdělání:
  1. Vysokoškoláci
  2. Středoškoláci
  3. Vyučení v oboru
  Proč vysokoškoláci za svůj život vystřídají mnohem více žen než vyučení muži? Podle sexuologů to může souviset s faktem, že mají vyšší sebevědomí. Na druhé straně ale začínají se sexem nejpozději.

  Ženy podvádějí častěji než muži, umějí to ale lépe skrývat

  To, že jsou muži mnohem větší proutníci než ženy, je prý jen obecně rozšířený mýtus. Statistické studie sice uvádějí, že muži podvádějí o něco málo více než ženy, jenže, podle psychologa Davida Holmese z Manchester Metropolitan University, jsou tyto výsledky zkreslené. Muži totiž rádi přehánějí a ženy zase více lžou a skrývají. Ve skutečnosti tedy dámy podvádějí více, dokážou to ovšem mnohem lépe skrývat. „Největší rozdíl je v tom, že ženy jsou mnohem lepší ve skrývání svých tajných románků. Když se podíváte na studie otcovství, dokonce i ta nejkonzervativnější čísla hovoří o patnácti procentech dětí, jimž otce dělá muž, který není jejich biologickým rodičem,“ tvrdí psycholog Holmes. A pro fenomén zkreslených čísel a podvádění žen má hned několik vysvětlení.Ženy, tak jako muži, podváděly vždy. Je to logické, někdo musel nevěrným mužům činit protějšek. Ovšem v posledních dvaceti letech se počet nevěrných žen dramaticky zvýšil. Hospodyně totiž odešly z domova a začaly pracovat jako muži, staly se finančně nezávislými a změnily se také sociální postoje, které umožnily ženám potkávat jiné muže a mít s nimi románky.Navíc se objevily moderní technologie, které nevěru u obou pohlaví usnadňují. Ovšem ženy jsou ve využívání mobilů a internetu k nevěře poněkud lepší než muži.

  Co je vlastně lež?

  Navíc je tu další problém – vymezení toho, co je lež. Podle Holmese lžeme tak běžně, že už to ani nepovažujeme za lhaní, ale za zvládání životních úskalí či vztahů. Pravda je, že o sexuálním životě lidé lžou asi nejvíce. Muži neustále lžou – nadhodnocují – svou výkonnost, počet partnerů i velikost penisu. Ženy naopak lžou – podhodnocují – počty sexuálních partnerů či milenců. Ovšem v tomto smyslu jsou ženy většími lhářkami a jejich lhaní – skrývání – jim jde lépe než pánům.Když sociologové či psychologové používají při výzkumu rozhovory tváří v tvář či anonymní dotazníkovou metodu, muži odpovídají vždy zhruba stejně. Ženy ale uvádějí mnohem více nevěry, sexuálních partnerů a bizarností v anonymních dotaznících než při rozhovorech.

  Ženy lžou instinktivně

  Proč ale ženy tak lžou, lze vysvětlit snadno psychologií i sociologickou historií. Prostě musí, ale také můžou. I když žijeme v době tzv. sexuálně otevřené společnosti a rovnosti pohlaví, ženy jsou stále s ohledem na svůj sexuální život posuzovány mnohem přísněji.Zatímco nevěrný prezident s manželkou, která mu odpustí, je přijímán bez velkých problémů, nevěrnou prezidentku s manželem stojícím pevně při ní si dokáže představit málokdo. Stejně tak na poměr šéfa s podřízenou se dívají lidé jinak než na šéfku mající poměr s mladším podřízeným. Muži se cítí být nevěrou ženy poníženi, jejich mužství je ohroženo. A proto ženy lžou, chrání nejen sebe, ale především je.Ženy ale také lžou přirozeně a instinktivně, neboť pomocí těchto „lží“ ovládají svět, rodinu, vztahy, chrání blízké a příbuzné, přitom si nechávají otevřené možnosti. Ženy jsou v tomto smyslu vychovávány od malička, jsou učeny lhát altruisticky, aby neubližovaly. Líbí se jim nemožné dárky od mužů, užívají si nehezké chvíle, vytvářejí pohodu, i když v pohodě nejsou. Drží tak pohromadě rodinu, vytvářejí v ní mír a činí druhé šťastnými.

  Důležitá je rodina
  „Ženy jsou lepšími lhářkami, protože jsou psychologicky sofistikovanější. Můžete se hádat o tom, jestli je to přirozené nebo získané, ale ženy jsou naprogramovány tak, že jsou mnohem více orientované na vztahy a lidi než muži. Emocionálně mají plány a strategie, zatímco muži jsou mnohem impulzivnější,“ vysvětluje doktor Holmes s tím, že ženy se orientují na budoucnost v raném věku, zatímco muži žijí většinou do vysokého věku okamžikem, danou chvílí.Ženy jsou ke lžím také naprogramovány biologicky, více chrání svou rodinu, která je pro ně důležitější, proto nevěru lépe a usilovněji tají. Muži kladou větší důraz na věrnost své družky, než ženy na věrnost svého partnera. Pro ženy je důležitější udržet si otce svých dětí.

  Facebook vzbuzuje žárlivost a ničí partnerské vztahy, tvrdí psychologové

  Facebook není příliš vhodný pro osoby žijící ve vážném vztahu a manželství. Tvrdí to kanadští psychologové, podle nichž totiž tato sociální síť vzbuzuje žárlivost a navíc vede k odkrývání intimity v nebývalé míře. Lidé ve snaze stát se co nejpopulárnějšími ve své komunitě přátel odkrývají pikantní a velmi intimní detaily nejen o sobě, ale také o svém vztahu s partnerem.Emily Christofidesová a Amy Muisová z kanadské University of Guelph zjistily, že Facebook výrazně umocňuje podezřívavost a žárlivost u partnerů.„Zkontrolujete profil svého partnera a najednou vidíte hlášku od neznámé osoby, v níž se říká, že bylo skvělé vidět se minulou noc. I když to může být cokoli naprosto nevinného, snadno se to může změnit v něco naprosto odlišného,“ uvádí k závěrům své studie Muisová.
  A jakmile je zaseto zrnko žárlivosti a podezřívavosti, nastává šílený kolotoč. Partner začne pátrat po identitě neznámých kamarádů a šťourat se v něčem, co jen vzbudí další nevoli a napětí ve vztahu. Pokud se tento kolotoč nepodaří zastavit, končí to většinou stejně, hádkami, rozbroji a také rozchody či rozvody.

  Lidé odhalují příliš

  „Lidé sdílejí a odhalují více o sobě, než by mohli dělat v jiných sociálních nastaveních. Chtěli jsme proto zjistit, zda se tohoto chování účastní různé psychologické faktory,“ uvedla ke studii doktorka Christofidesová.
  Podle závěrů kanadských psycholožek se v rámci skupiny přátel formují nové normy, podle nichž lidé odhalují detaily o sobě. Jinak řečeno, spouští se řetězec odhalování intimity, každý odhalí tolik, kolik odhalí druzí. A čím jsou přátele intimnější ve svých výpovědích, tím více vybízejí ke stejné míře intimního odhalení i svou skupinu.
  „Touha být populární byla potvrzena jako velmi významný faktor pro odhalování intimních informací o sobě,“ dodala k závěrům doktorka Muisová.

  Většinu žen zláká k náhodnému sexu jen výjimečně atraktivní muž

  Zatímco většina mužů sex na jednu noc příliš neřeší, ženy to mají jinak. Na náhodný sex kývnou jen těm fyzicky nejatraktivnějším protějškům. Psychologové z Londýna navíc zjistili, že zatímco ženy mají pro náhodný sex přesná měřítka mužovy atraktivity, pánové v tomto ohledu moc kritičtí nejsou.Jinými slovy, žena je ochotna svolit k náhodnému sexu nebo se nechat zlákat do postele na jednu noc jen ve chvíli, kdy muž dosáhne určitých kvalit z hlediska fyzické přitažlivosti. A tato měřítka jsou dost přísná. Muži jsou méně vybíraví a jdou doslova „téměř s každou“. Tvrdí to ve své studii doktor Achim Schützwohl z londýnské Brunel University .

  Se svými kolegy testoval na dobrovolnících obou pohlaví, jak atraktivita neznámého protějšku ovlivňovala jejich ochotu přijmout tři různé nabídky: jít si někam posedět, přijít do jeho/jejího bytu a vyspat se s ním/ní.

  Muži na atraktivitu protějšku nehledí

   Z výsledků vyplynulo, že muži byli ochotni mnohem více než ženy přijmout všechny tři nabídky bez ohledu na atraktivitu. Muži méně ochotně šli do postele s nejméně přitažlivými ženami, ale u skupin průměrně a nadprůměrně atraktivních žen se jejich ochota už nelišila.Ženy naopak kladly na vzhled protějšku velký význam a do postele byly ochotny jít jen s těmi fyzicky nejpřitažlivějšími muži.Testované osoby přitom byly tří různých národností – německé, italské a americké. A psychologové z Británie pak u mužů zjistili malé kulturní odlišnosti. Němci byli o něco méně ochotní přijmout nabídku vyrazit si na skleničku či přijít do bytu než Američané a Italové. Italové byli ochotnější vyspat se s protějškem než Američani a Němci byli méně ochotní vyspat se s protějškem než Američané.

  Ženská nevěra - fenomén dnešní doby

  Nevěra je z velké části přisuzována zejména mužům, podle posledních průzkumů ale ani ženy nezůstávají pozadu. Spíše naopak. Ženy se jen s milenci nechlubí tolik, jako muži s milenkami. Navíc společensky je tento fakt mnohem méně únosný. Zatímco muže záletníka mnozí pokládají za frajera, ženu záletnici hned všichni odsuzují a nazývají vulgárními výrazy. Pravda je asi někde mezi.Ženská nevěra především pramení z dnešní doby. Moderní ženy jsou velmi často naprosto soběstačné, nejsou na mužích závislé tak jako dříve a přestávají jim být i tolik oddané. Zároveň muži jsou více vytížení svou prací, koníčky i zájmy a na ženy a rodinu jim již nezbývá tolik času a energie.Asi největší problém dnešních třicátnic a čtyřicátnic je nedostatek sexu ve vlastním oficiálním vztahu. Přestože se ženy cítí na vrcholu svého sexuálního života, sexu od partnerů se jim nedostává tolik, kolik by si samy přály. A pokud už ho mají dostatek, pak postrádají kvalitní předehru a s tím spojené něžňůstky jako je líbání či mazlení apod."Po desetiletém vztahu se z našeho sexuálního života naprosto vytratily ty hezké věci, které sex jako takový obohacují. Úplně jsme se přestali líbat a o dotecích a mazlení ani nemluvě. Ze sexu se stala naprosto obyčejná činnost, sloužící pouze k uspokojení vlastních potřeb bez vnímání toho druhého. Snažila jsem se to partnerovi říct, vůbec si to ale nepřipustil. Mám ho ráda, ale na sex jsem si našla jiného muže," svěřuje se jedna z nevěrných třicátnic.Mnozí odborníci přisuzují problémy v sexu nedostatečné či špatné komunikaci ve vztahu. Americká psycholožka Esther Perel vidí tento problém právě naopak v přehnané otevřenosti. Podle ní vyšší intimita a blízkost, jako např. přehnaná slovní komunikace či věčné svěřování, nemusí nutně vést k lepšímu sexu. Touha se zvyšuje, když máte pocit volného prostoru a jisté autonomie, abyste své vášně mohli svobodně projevit a občas se v nich ztratit a rozplynout.

  Nejde vždy jen o sex jako takový

  Mnohdy žena touží být jen znovu žádoucí. Chce se líbit a touží po lichotkách a svým způsobem chce být opět hýčkána."Jestli mi něco dělá opravdu dobře, pak ta krásná slůvka a lichotky, který mi mne milenec zahrnuje. Cítím se tak díky němu opět krásná a žádoucí. A to je to, co jsem ve vztahu už hodně let postrádala," vypráví nevěrná pětatřicetiletá Klára.Sebevědomí a touha po dobývání hrají při nevěře velmi důležitou roli. Nejen muži touží dobývat i ženy chtějí být dobývány. A jakmile si jimi jsou jejich partneři jistí, začíná to ve vztazích velmi často skřípat. Ze vztahu se postupně vytrácí jak vášeň, tak žádostivost.

  Citová exkluzivita

  Mnozí teď navrhnou: a co láska? Ano, láska je velmi důležitá a snad právě proto, mnoho žen přes své nevěrnosti ve vztazích zůstává. A naopak mnoho žen trpí nevěru svým mužům. Láska je důležitá, ale ne svéspásná. Člověk patří do živočišné říše a má své pudy, a přestože je kultivovaný, tak často své potřeby upřednostňuje."Většina lidí spojuje sexuální exkluzivitu s citovou věrností, nebo dokonce vnímá věrnost pouze jako sexuální exkluzivitu. Přesto jsou si mnohé páry nevěrné, ačkoliv sexuální exkluzivita porušena není," tvrdí ve své knize Láska a sexualita v trvalém vztahu Yvon Dallaireová.Podle ní ženy většinou navazují mimomanželské sexuální kontakty právě kvůli tomu, že se o ně nějaký muž zajímá, že věnuje svůj čas tomu, aby jim naslouchal, a že k nim má po citové stránce blízko. Ženy se mu pak oddávají tělem, srdcem i duší.

  Proč je ženská nevěra tak jiná

  Asi kvůli tomu, že žena dokáže mít s mužem pouze sex velmi zřídka. Ať chce nebo nechce, i do mileneckého vztahu zapojí emoce. A pak proto, že všeobecně společnost nevěru ženy hůře přijímá a muži velmi zřídka nevěru ženy odpouštějí."Často při nevěře přestávají mít ženy sexuální styky se svým manželem, nebo dělají všechno pro to, aby se jim vyhnuly, protože mají pocit, že by podváděly svého milence. Proto také existence milence bývá častěji důvodem k rozvodu než mužova milenka, a to i kvůli tomu, že muži odpouštějí mnohem méně; muž možná cítí, že když má partnerka milence, on sám už nemá v jejím srdci místo. A to nemluvíme o jeho poraněné pýše – princ byl sesazen z trůnu," dodává Dallaireová.Společnost také velmi vnímá, zda je nevěrnice matkou či není. Pokud ano, odsoudí ji mnohdy jak muži tak ženy současně. Opravdu je na nevěře matky něco jiného než na nevěře bezdětné ženy?Těžko soudit. Všechny ženy mají shodná práva i potřeby, jen žena - matka má odpovědnost nejen sama za sebe, ale i za potomka. A vždy by měla pohlížet i na něj. Přesto to není ten správný důvod, proč zůstávat s manželem, když ji s ním již nic jiného nespojuje, a nebo jen ignorovat své touhy a přání. Bude-li matka věčně nespokojená a nešťastná, ovlivní to potomka tak jako tak.

  Sex se ze vztahů pomalu a jistě vytrácí

  Nevěra ani podle sexuologů není správná, přesto ji nelze pouze odsuzovat a je na ni nutné pohlížet z více úhlů. Zvlášť pokud je pravda, co říká pan doktor Plzák, že jen čtyři procenta mužů a žen zůstávají monogamní po celý život. Nikdy nezahnou. Nevěrných je tedy většina z nás. A pouze odsouzení není na místě.Navíc podle odborníků je všeobecně mnohem více nebezpečný ten fakt, že se spolu lidé, čím dál méně milují a dokonce roste i vysoké procento mužů i žen, jež sex vůbec nevyhledávají a to ani s oficiálními či neoficiálními partnery. Ze vztahů se stávají romantická či čistě přátelská partnerství, ze kterých se vášeň naprosto vytrácí. A to také není dobře.

  Pozor na odhalení

  Dnes vám již nepomůže jen Plzákovo: Zatloukat, zatloukat, zatloukat. V poslední době se rozmáhá nový trend v odhalování nevěry. Jde o testy DNA. Nyní již nejde pouze po určení otcovství, ale i o odhalení samotných partnerských úletů. Pokud má partner či partnerka podezření, stačí když vezmou kalhotky či slipy a zašlou je do některé z komerčních genetických laboratoří.Rozhodně se nejedná o levnou záležitost. Může se vyšplhat i na několik desítek tisíc. Pokud si dáte analyzovat pouze skvrnu při podezření na mužské semeno, vyjde vás to na asi pět tisíc korun.

  Vůně potu prozradí, zda žena muže přitahuje

  Jak žena pozná, že svého vyvoleného přitahuje? Stačí jen nastražit čichové buňky. Zájem muže o protějšek prý prozradí jedinečná vůně potu, kterou ženy dokáží rozpoznat. Informoval o tom server Telegraph.Pach mužského potu se liší podle toho, v jakém rozpoložení se dotyčný zrovna nachází. Muži, kteří jsou ženou přitahováni, začnou namísto normálního potu produkovat pot "sexuální". V rámci studie, kterou vede doktorka Denise Chenová, asistentka profesora psychologie na Rice University v Texasu, pak odborníci zjišťovali, zda jsou ženy schopny tento rozdíl v mužské vůni rozpoznat.Vybranou skupinu mužů vědci požádali, aby sledovala dvacetiminutové vzdělávací video a odebrali jim vzorek normálního potu. Poté promítli mužům dvacetiminutový erotický snímek a získali tak vzorky potu sexuálního. Vzorky zachytili na polyesterové podložky, které pak předložili devatenácti ženám ve věku dvaceti let.Zatímco účastnice výzkumu "očichávaly" podložky, odborníci zkoumali jejich mozkové reakce. Výsledek studie je pozoruhodný. Přestože samy ženy podle svých slov žádný rozdíl mezi oběma druhy potu necítily, jejich mozek rozdíl bezpečně rozpoznal. Doktorka Chenová tvrdí, že vzorky sexuálního potu určité části mozku doslova "rozzářily". Dodala, že mozek ženy je tedy stoprocentně schopen rozpoznat v pachu muže, že se o ni zajímá. Chenová a její kolegové nyní mají v úmyslu rozšířit jejich výzkum a zjistit, jak vůně potu ovlivní chování muže a ženy k sobě navzájem.

  ???591,651,661,681,693,711,731,741,751,771,791???

   

  Osudový muž nedá ženám spát ani po letech, on sám je přitom v pohodě

  21. dubna 2010  1:12
  Muže, kteří prošli naším životem, lze zařadit do několika kategorií. Ti, které nechceme už nikdy vidět, ti, ze kterých se stali naši kamarádi, nebo ti neslaní nemastní a snadno zapomenutelní. A pak je tu elita: muži, kteří nám zvyšují tep ještě po letech. 
   

  Jazyk vám drhne o suché patro. Stvořit a dostat ze sebe oznamovací větu o třech slovech je nadlidský úkol. Ruce se vám potí. Chvějete se a cítíte, jak rudnete.

   

  Celý tenhle nedůstojný stav korunuje přiblblý úsměv... Nejde o projevy žádné nového, nebezpečného psychosomatického onemocnění. Jen jste právě nečekaně potkala svého Muže z minulosti. Chlapa, na kterého ani po letech nedokážete zapomenout.

   

  Vlastně je jedno, jestli jsme se s oním pánem vídaly týden nebo dva roky, nebo to byl jen platonický vztah, stejně jako nehraje roli fakt, že ten románek skončil před deseti lety a už dávno doma máte jiného partnera, popřípadě i pár dětí. Tenhle chlap z minulosti je prostě ztělesněním všech nejlepších vlastností a schopností.

   

  Když máme splín, s něhou na něj vzpomínáme, tu představu si v sobě hýčkáme a sníme o tom, jaké by to asi bylo, kdybychom tehdy zůstaly s ním. Jednou za čas se ozve a když pípne esemeska s jeho jménem, na pár vteřin se nám zastaví srdce a musíme se párkrát zhluboka nadechnout.

   

  Nesneseme představu, že má jinou ženu – automaticky ji máme v kategorii nesympatická fúrie. A svému muži se také rozhodně nechlubíme, že máme osudovou slabost pro nějakého Karla či Tomáše.

   

  Nejromantičtější chvíle v životě

   

  Takzvaný pan Božský rozhodně není ojedinělý úkaz. Má ho skoro každá žena (a nebo ji setkání s ním teprve čeká), nejen Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě.

   

  S nadsázkou se dá říci, že hlavní funkcí tohoto muže je čas od času se zjevit, aby pořádně zamával s naším estrogenem, fenyletylaminem, dopaminem a noradrenalinem a bůhví ještě jakým hormonem zamilovanosti. Myslíme na něj i ve chvíli, kdy nás naštve přítel/manžel – vždyť kdo by neznal slavný povzdych Gábi Smolíkové z maďarského kresleného seriálu: "Proč jsem si já nešťastná nevzala Pištu Hufnágla!"

   

  Tenhle osudový muž je vysněný ideál. Chovaly jsme k němu hluboké city, ale on byl vždycky svým způsobem nedostupný, prokluzoval nám mezi prsty, nemohly a nemůžeme ho mít. A tím pádem nás stále láká.

   

  Pětatřicetiletá Michaela je na mateřské dovolené s tříletou dcerou. S manželem se brali před čtyřmi lety a přes občasnou hádku mají pohodový vztah. Přesto před svatbou řešila, jestli neudělala chybu, když nezůstala se "svým" dokonalým mužem, jestli náhodou on není ten pravý a život s ním to, co si přeje: "S Alešem jsme se seznámili na vysoké, občas jsme spolu zašli místo přednášky na kafe, nakonec se z toho staly pravidelné snídaně, jindy jsme zase prokecali celý večer u dobrého vína, na to on si potrpěl, tančili jsme. Byl vtipný, chytrý a skvěle vypadal. Víc než líbání ale mezi námi nebylo."

   

  Aleš měl totiž tehdy dlouholetou přítelkyni, zadaná byla i Michaela. Ani jeden se nechtěl rozcházet, po škole si každý našel práci v jiném městě a přestali se vídat. Michaela si na něj čas od času vzpomněla, kamarádkám u kafe ho popisovala jako nejúžasnějšího chlapa, kterého kdy potkala, ale to bylo vše.

   

  "Asi dva roky nato mi od něj přišel e-mail a rok jsme si psali denně. Potom se Aleš přestěhoval za prací do Prahy a začali jsme se zase scházet. Oba jsme byli stále zadaní, ale já mu nedokázala odolat. Půl roku jsme randili – procházky po Kampě, čekání na půlnoční orloj. Chození za ruce, pusa, nic víc. Pak odjel na rok do zahraničí, vždycky chtěl být diplomat, a to se mu povedlo. Psali jsme si, on se zase vrátil, rozešel se s přítelkyní a chtěl, abych byla s ním. Já přitom měla šestiletý vztah a bála jsem se odejít za někým, kdo zase brzy odjede pryč. To se taky stalo. Měsíc nato Aleš přišel, že jede na tři roky na pracovní stáž. Strašně jsme se opili a tenkrát jsme se spolu poprvé a naposledy vyspali. Když mě šel doprovodit na noční tramvaj, sněžilo, on si rozepnul kabát a já se k němu schoulila – to byla ta nejromantičtější chvíle v mém životě. Druhý den odletěl, byli jsme dál v kontaktu, chtěl, abych za ním přijela..."

   

  V té době se ale Michaela seznámila se svým budoucím mužem. Zamilovala se a Aleše odmítla. Od té doby se neviděli, občas si vymění e-mail. "Když vidím v kolonce odesílatel jeho jméno, na chvíli mě to vždycky rozhodí. Nevím, jestli bych zvládla se s ním vídat. Pořád ho beru za dokonalýho chlapa. Někdy si tak říkám, že jsem byla hloupá a mohla jsem si teď užívat na ambasádě třeba ve Španělsku... Ale zas bych neměla svoji rodinu, za kterou jsem vděčná."

   

  Nenaplněné vztahy přitahují

   

  Podle psychologů se takhle osudovými stávají muži, s kterými jsme neprožily úplně klasický vztah. Na počátku to možná vypadalo nadějně, byl tam příslib společné budoucnosti, byly jsme zamilované a stavěly jsme si vzdušné zámky, ale ve finále ten vztah nikdy neskončil obvyklým způsobem. Bylo tam něco, jakási až osudovost (na kterou my ženy často dáme), proč spolu nemůžeme být, například proto, že on měl vážnou známost, vy jste musela odjet pryč, byla jste příliš mladá...

   

  Ten vztah jednoduše nevyústil v normální každodenní partnerství, při kterém bychom zjistily, že nám onen muž leze na nervy neustálým sledováním fotbalu, že doma nehne prstem a ještě čeká, že přesně v šest bude na stole teplá večeře, což nás vytáčí tak, že dostane ze škatulky "doživotně neodolatelný" rychlý vyhazov.

   

  "V psychologii se tomu říká efekt Zeigarnikové.
  Tahle sovětská psycholožka vyzkoumala, že neukončené činnosti i vztahy v nás zůstávají jako něco, co se nám nepodařilo naplnit, a tak máme automaticky sklon daný tvar v případě možnosti dokončit," vysvětluje psycholog Petr Šmolka.

   

  Svou roli hraje také to, že si dotyčného muže idealizujeme, promítáme si do něj svoje představy. Na piedestal ho mnohdy staví i ona pomíjivost – objeví se a po čase zase zmizí. Působí to, až jako by si s námi zahrával.

   

  Přijel jednou za čas obhlédnout své pole, jestli na něm nestojí jiný traktor, a pokud ano, tak aby se přesvědčil, že není náhodou výkonnější než on. Nejsou to tedy vlastně bezcitní "hajzlíci", kteří si s námi jen tak hrají?

   

  "Když se vám takový muž pořád míchá do života, je jasné, že i vy pro něj máte nějaké kouzlo. Líbíte se mu, ale do partnerského života vás nechce. Zjeví se, zjistí, že to klapat nebude, a zase zmizí. Takoví muži si ale neuvědomují, že pro ně je to jednodušší – náhodou jede kolem, zastaví se, dají si večeři. On je v pohodě, ale žena to hned emočně řeší," popisuje odbornice na vztahy Marta Boučková.

   

  Když mozek vzpomíná na zamilované pocity

   

  Proč s námi i v hluboce dospělém věku setkání s našimi muži typu bumerang dokáže tak zamávat? Proč se pak nějakou dobu chováme jako zastydlé puberťačky? Důvodů je několik. I za iracionálním jednáním totiž můžete hledat mozek. Daná osoba nám připomene hezkou dobu a příjemné pocity, které jsme s ní kdysi prožívali. A kdo by si podobný milostný doping nechtěl zopakovat znovu a znovu?

   

   

  Osudoví muži v reálu i v pohádkách

  RON GALOTTI
  Předloha pro pana Božského
  Autorka Sexu ve městě se pro stvoření postavy pana Božského inspirovala ve vlastním životě. Ron Galotti, bývalý vydavatel časopisu Vogue, v minulosti s Candace Bushnell randil, bohužel měl vedle těch dokonalých parametrů i spoustu chyb. I tak to byl ale on, kdo se s ní rozešel a do půl roku se oženil. Nakonec se spisovatelka vdala v roce 2002 za sólistu newyorského baletu.

  PIŠTA HUFNÁGL
  Věčná útěcha Gábi Smolíkové

  Je provdaná za Pepu Smolíka, tak trochu nešiku, s nímž má dvě děti - Ládínka a Týnu. Gábi má ale pocit, že její představy o životě nebyly naplněny tak, jak by si představovala. Pišta Hufnágl je její první láska, u které si vyčítá, že si ji nevzala. Když se jí po čase ozve a pozve celou rodinu na luxusní dovolenou, vyklube se z něj podvodník.

  TOM LEFROYE
  Pravá láska romantické spisovatelky

  Jane Austen bylo jedenadvacet, když se zamilovala do synovce sousedů, který jí byl představen na plese. Milovali se, ale oběma chyběly finance. Tom byl závislý na strýci, později za ním odjel do Irska a s Jane už se neviděl, ale prvorozenou dceru pojmenoval po ní.

  ANDERSENŮV PRINC
  Nedosažitelný idol malé mořské víly

  Hans Christian Andersen neproslul pohádkami s dobrými konci. Výjimkou není ani ta o mořské víle, která se zamiluje do lidského prince. Obětuje svůj hlas, aby se její rybí ocas proměnil v nohy a ona mohla za princem na souš. Přestože mu zachránila život, zamiluje se princ do jiné a malá mořská víla se promění ve vítr. Smutné, ale poučné.

  Mnohdy k božské auře stále se vracejícího muže přispívá i to, že se dotyčný dovede zjevit v okamžiku, kdy nejste úplně šťastná či spokojená. "Kolikrát mi klientky vyprávějí, že tohoto 'svého' potkají tak jednou za deset let a vždycky se trefí do období, kdy na tom nejsou dobře," říká psycholožka Boučková.

  "To, jestli jeho kouzlu podlehnete, totiž záleží také na tom, jestli jste se stávajícím partnerem spokojená. Když ne, tak takové setkání s vámi zamává. A důležitou roli hraje i to, že se s tím mužem najednou vrátíte do doby, kdy jste byla mladá, volnomyšlenkářská, měla jste plány, chtěla jste se podívat tam a tam... A teď sedíte na sídlišti, nic neděláte."

   

  Manažerka Jana (32) má víc než rok nového přítele, přesto nedokáže zapomenout na toho bývalého. Poznali se v jejích čtyřiadvaceti, on byl nadšený sportovec, horolezec, ona spíš intelektuálka a milovnice kaváren. "Nikdo moc nechápal, že jsme se dali dohromady, každý jsme úplně jiný, ale strašně nás to k sobě táhlo," vzpomíná.

   

  "Tehdy jsem randila s jedním fajn klukem, architektem, a najednou se objevil David, vysportovaný blonďák, takový chlapecký typ a já si řekla, tak s tímhle ani náhodou, to by byl průšvih."

   

  On se jí ale sám od sebe ozval a hned na druhé schůzce ji varoval, ať se do něj nezamiluje, že stejně plánuje odjet. Tři roky spolu chodili, ale každý měl svůj byt, vídali se, když měli chuť. Jana tak trošku "hrála divadlo", jak je nad věcí a rozhodně se taky nechce vázat, dokonce předstírala i sportovní nadšení, víkendy trávila na třicetikilometrových túrách.

   

  "Když jsem měla pocit, že se konečně začíná zamilovávat, oznámil mi, že jede pryč. Rozešli jsme se a já pak na internetu sledovala jeho deník z cest. Týrala jsem se tím," říká Jana.

   

  Rok se z toho vztahu dostávala, a když si konečně řekla, že začne zase žít, potkala ho v jednom pražském klubu. "Doslova jsme si padli do náruče a zase spolu začali chodit. Už jsem ale od něj chtěla, abychom byli skutečný pár. To trvalo asi dva roky, pak nám koupil cestu na tichomořský ostrov. Bohužel mně se tam rozjely vážnější zdravotní problémy a on se toho asi lekl. Neumí moc řešit problémy, je to takové dítě štěstěny. Rozešli jsme se, on si našel akční slečnu a teď jsou na cestě kolem světa, kam jsem s ním měla jet já. Přiznávám, že jsem zase na internetu četla ty deníky, ničilo mě to, ale nedokázala jsem si pomoct. Přitom ještě než odjel, tak jsem ho poprosila, ať mi neodpovídá na sms a e-maily, tušila jsem, že budu mít chvíle, kdy ho budu atakovat... Někdy to ale taky nevydržel a ozval se."

   

  Pak potkala Jana současného přítele. Od Davida se snaží oprostit, ale pořád prý ví, že on byl jedinečný a s nikým jiným už nezažije takovou emotivní smršť. "Kolikrát koukám na film a říkám si: Jé, to by se Davidovi líbilo! Zakazuji si místa, kde jsem byla s ním, takže nesmím tak do půlky Evropy," pousměje se.

   

  Za pár měsíců by se David měl vrátit ze svých cest a ona se bojí setkání. "Nejsem si jistá, že bych to zvládla," říká Jana, která paradoxně přiznává, že ví, že vztah s Davidem by nebyl na každodenní život. Ale nemůže si pomoct.

   

  Panem Božským se stal až po rozchodu

   

  Přitom vypořádat se s takovými muži není dvakrát těžké. Když totiž vztah s ním posunete o level výš – ve skutečný vztah se vším všudy, či se za něj dokonce vdáte, v ten okamžik jeho éra zbožštění skončí. Každodenní provoz a starosti nepřežije. Nebo podle vás k božské auře patří pohozený mokrý ručník v posteli, pivní sedánky s kamarády, složenky, dohadování o výchově dětí a rekonstrukci koupelny?

   

  "Podle mne by snad měla být zavedena přímo povinnost alespoň několikaměsíčního soužití s takovým mužem pod jednou střechou. Vztah by se naplnil a uzavřel a už by nás do budoucna neohrožoval," tvrdí Šmolka.

   

  Zuzana je osmadvacetiletá návrhářka, která si ale se svým panem Božským společný život vyzkoušela. A to dokonce pět let. Jak to, že zjistila až po rozchodu, že on je ten pravý, a dneska při setkání s ním se jí třese hlas a chce se jí brečet?

   

  "Byla jsem moc mladá, abych poznala, že už nic lepšího nebude," říká. "Vojta pracoval do noci, já trávila spoustu času mezi lidmi, poznávala nové muže a myslela si, že jsou třeba lepší než ten, co mám doma..."

   

  Po pěti letech Vojtěch Zuzku požádal o ruku. Ač svatbu sama chtěla, najednou se zablokovala a řekla NE jemu i prstenu s diamantem. "Pak jsme se půl roku rozcházeli, scházeli, a když jsem si uvědomila, že chci jen jeho, tak už měl novou známost. I po dvou letech po rozchodu ho nezvládám vidět, ačkoliv bych strašně ráda. Dělá se mi špatně, nemůžu artikulovat, celá se třesu."

   

  Psycholožka Marta Boučková má za to, že v tomto případě za zbožštění bývalého přítele může fakt, že se Zuzana cítí jako ten, který to celé pokazil. Navíc si vztah s Vojtou neukončila sama v sobě.

   

  "Někdo si rád pěstuje vzpomínky, je to takový jeho fantazijní svět. Nikoho nového nemá, nebo má, ale nefunguje to, a tak utíká do svých snů. Ale je potřeba udržovat zdravé hranice – naše představy nesmí mít navrch, protože se přestaneme snažit v reálném životě a žádný vztah nám fungovat nebude," říká odbornice na vztahy.

   

  Kachnička, nebo domácí svíčková?

   

  Je vůbec správné, když žijeme s mužem, kterého milujeme a jsme s ním (většinou) spokojené, pomýšlet na jakéhosi chlapíka z dávné minulosti? Snít o něm a možná mu i občas napsat, abychom věděly, jak se má, a dopřály si ten pocit chvění kolem žaludku?

   

  "Vracet se do minulosti a přehrávat si, co jsem chtěla od života a vztahů, může být ve finále prospěšné. Když sním o nějakém Tondovi, protože kolem mě před patnácti lety kroužil a plánovali jsme cestu do Paříže, zkuste zavzpomínat, proč kolem vás kroužil. Nebyla jste milejší, zábavnější? A proč taková nejste teď na svého muže? Nekroužil by pak kolem vás taky? A proč byste tu cestu do Francie nemohli podniknout spolu? Je to inspirace, co změnit, abyste byla spokojenější. Špatně je samozřejmě to, když hledáte jen to, co dělal Tonda a nedělá ten váš a kvůli tomu jste jen naštvaná," radí psycholožka Boučková.

   

  Za občasnou myšlenku jinému muži by ženy nehanil ani její kolega Šmolka. Takový jev považuje za neutrální a přidává k tomu zajímavý příměr: "Je to zhruba stejné, jako byste si občas vzpomněla, jak jste si v oné hospůdce u všech čertů pochutnala na krásně propečené kachničce. Vzpomínky budou spojeny se sbíháním slin, což vám ale nemusí nikterak bránit vychutnat si domácí svíčkovou. Horší je, když podobný fenomén postihne ženu ovanutou hysterií. Tam to může mít devastující dopad, protože bude muži dávat najevo, že je moula, který jejímu ideálu nesahá po kotníky."

   

  Navíc ženy v letitých fungujících manželstvích si často existenci těchto mužů hýčkají. Jsou pro ně utěšitelem, ke kterému se obracejí, když zrovna není situace doma dvakrát příznivá, potřebují vzpruhu, zlepšit si náladu, rozptýlit myšlenky jiným směrem.

   

  Oproti mladším ženám, které tyhle vztahy mnohdy vnímají za fatální a některé doufají i v návrat svého vytouženého muže, ony by ho coby partnera už nechtěly.

   

  To potvrzuje i třiačtyřicetiletá Petra z Prahy. "S Ivanem si ráda občas vyměním sms, jednou za rok dáme kávu, vrátím se do vzpomínek, je mi s ním hrozně fajn a i po 20 letech mezi námi funguje ta chemie. Ale to je vše, víc od něj nechci, jen abych si občas zažila ty pocity."

   

  Tenhle přístup je správný a úplně se zbavit vysněného muže není nutné. Je to člověk, s kterým si rozumíte, je vám blízký a těch není v životě nikdy dost. Má to samozřejmě svoje pevně stanovené podmínky. Musíte mít schůzky s ním pod kontrolou a vědět, že je to kamarád a nic víc z toho nikdy nebude. Což nejde hned poté, co jste s ním ukončila milostné styky, a propracovávat se k tomu můžete i několik let.

   

  Designerka Irena (28) si tuhle osudovou přitažlivost umí užít. S Petrem se zná od prvního ročníku střední školy. "Mně se ani tak moc nelíbil, ale rozuměli jsme si a jiskřilo to mezi námi. Pak jsem ale začala chodit s jiným klukem, vydrželo nám to pět let. I to mi ale nebránilo v tom, abych po městě, kde jsem studovala, chodila s Peťou za ruku a trávila s ním čas. On si pak také našel slečnu. Když byla jakákoliv akce, tak jsme byli spolu, aby nás nikdo neviděl, drželi jsme se za ruce pod stolem, pošťuchovali se," vzpomíná Irena.

   

  Po letech přišlo občasné políbení, víc nic. "Nedokázala jsem odolat." Po deseti letech se oba ve stejnou dobu octli bez partnerů. "Skončili jsme spolu v posteli, půl roku jsme se takhle stýkali, vlastně jsme si tím vyšli vstříc, když jsme byli sami. Pak jsme si našli nové partnery a nějak sami od sebe přestali komunikovat."

   

  Někdy si dají vědět, chemie tam pořád funguje, ale radši to nepokouší. "Vím, že ta přitažlivost jen tak nezmizí, bude tam pořád," tvrdí Irena.

   

  Tak jako si při bolesti hlavy vezmete růžovou pilulku, na splíny a pro pocit, že jste stále atraktivní a žádaná, je fajn mít po ruce muže, z kterého vám ještě po letech zrudnou tváře. Jen jakou prášků – pozor na podstatnou věc, při nadužívání hrozí předávkování!

   

   

   

  Mají muži svoje ženy z minulosti?

   

  Psycholog Petr Šmolka říká, že ano.

   
   

  "Ale nejspíš to budou ty ženy, které se jim nepodařilo dobýt, nebo ty, s kterými měli fantastický sex a ony je pak opustily. Mužům jde přeci jen víc o vlastní ego a zraněnou ješitnost."

   

  Mají své osudové ženy námi oslovení pánové?

   

  * Vít (31)
  "I chlapi mají ve své 13. komnatě uzamčenou ženu, o které tu a tam sní. Jen ten zámek na dveřích je pevnější, skrze svou racionalitu dokážou brát vztahy minulé jako minulost, vztahy přítomné jako přítomnost. Jen ta reakce je u nás víc tělesná a méně emotivní, nedovedu si představit, že bych boural vztah kvůli představě, vzpomínce."

   

  * Aleš (29)
  "Janu jsem znal od dětství, ale pak jsme se ztratili z očí. Po letech, kdy jsem dávno zapomněl, že nějaká Jana existuje, jsem se dozvěděl, že do našeho volejbalového klubu chodí jedna hezká blondýnka. Bylo mi přes dvacet, Janě 16. Už tehdy kluky odhazovala lopatou, měla pověst namyšlené slečny a já se jí rozhodl za chlapy pomstít. Chtěl jsem být tím prvním klukem, kterému ONA zavolá, přijde pro něj tancovat, dostane od ní polibek. Začali jsme se stýkat a oba jsme zjistili, že ta pověst obou se od reality liší. Ona začala projevovat náklonnost a opravdu mi zavolala, přišla pro mě při pomalé písničce a jeden večer mě políbila. Měl jsem ohromnou radost z výhry nad nezdolnou Janou. Nadšený jsem jí hned druhý den volal a žádal další a další schůzky, ke kterým nikdy nedošlo. I když je to několik let pryč, já nedokážu zapomenout. Pořád bych chtěl ten příběh psát dál."

   
  * Filip (35)
  "Stalo se to zhruba před 15 lety, na jednom malém jihočeském nádraží. Ona byla Moldavanka a čekala na vlak do Plzně. Hned mě uchvátily její husté blond vlasy, vypadala jako Catherine Deneuve. Dali jsme se do řeči a zřejmě jsem jí padl do oka i já, neboť jsme se za chvíli pomilovali v nedalekém lesíku. Od té doby jsme se neviděli, i když jsem se jí snažil písemně kontaktovat v jejím rodišti. Bohužel všechny moje dopisy se mi vrátily zpět. Do smrti nezapomenu na naše vášnivé milování a přiznám se, že se dnes častokrát přistihnu, při milování se svou ženou, že myslím na svou blonďatou rybářku z Moldávie..."

   

  Ideální muž by rozhodně neměl být dokonalý

  Z většiny dosavadních průzkumů vycházelo, že za nejpřitažlivější muže jsou považováni černovlasí, modroocí, upravení dlouháni. Ovšem nejnovější studie dokázala, že ženy upřednostňují zcela něco jiného.

  Brad Pitt je s vousy a šedivými vlasy pro mnohé ženy ještě přitažlivější než dříve.

  Brad Pitt je s vousy a šedivými vlasy pro mnohé ženy ještě přitažlivější než dříve.

   

  Dnes 15:00

  Ženy nehledají dokonalé muže, jak se snaží mnohdy média lidem podstrčit. Hledají spíše mužnější typy, které nejen že nevypadají upraveně a uhlazeně, ale také je zajímají i jiné věci, než jen starosti o svůj vzhled a své úspěchy.

  Až 91 procent žen touží raději po muži s chybami, než po panu "dokonalém". A většina žen upřednostní i nepořádného chlapa, který o sebe nebude tolik dbát, hlavně když k nim bude pozorný a dokáže dát najevo své city.

  Ženy vítají přirozenost

  Podle serveru Onepoll.com, který vyzpovídal přes 2 500 žen, ženy skutečně upřednostňují především mužnost a přirozenost. Metrosexuálům tedy z pohledu žen prostě odzvonilo.

  Ženy mají jednoznačně raději skutečné chlapy, kteří se nestydí za své ochlupení ani za své jiné nedokonalosti. Vždyť až dvě třetiny žen upřednostňují přirozeně chlupaté muže a dokonce 43 procent žen miluje mužské strniště a vousy na tváři.

  A téměř polovině žen je přímo odporné, když muž sleduje svou váhu a kouká na to, co jí a nejí, aby náhodou nepřibral. Či bez nagelované hlavy nevynese ani koš s odpadky.

  Mužnost vyvážená citlivostí

  Muži by měli být však také citliví a umět dávat najevo své city. Ženám se líbí, když se s nimi muž dívá na romantické filmy a nebrání se slzám, tak jako si rád přečte nějakou zajímavou knihu.Vzhled pro ženy tedy není tak důležitý, jako přívětivá tvář plná záhadnosti a tajemnosti, kterou ženy touží nějakým způsobem rozklíčovat.

  Co ženy na mužích nejvíc přitahuje
  1. Strniště či vousy na tváři
  2. Podivínské chování
  3. Chlupatý hrudník
  4. Čtení krásných knih
  5. Pláč při romantickém filmu
  7. Zpívání při poslechu hudby či tanci
  8. Šedivé vlasy
  9. Pocity štěstí a spokojenosti po sportovním tréninku
  10. Vášeň pro sport či sportovní klub